YAZMAZSAM AYIP EDERİM. SİZ ATATÜRKÇÜ DEĞİLSİNİZ.

CHP'nin içinden bazıları tekrar PKK eksenli istek ve temennilere kucak açmaya başladı. Hala demokratik çözüm, hala anayasal haklar, hala ve hala samimiyetten uzak dar dünya görüşleri ile ülkenin önünü açacağını iddia edecek kadar kurnazca aldatma peşindeler.  Gayya kuyusu aç gözlüğünde olan ayırıştırıcılar, etnik demokratik ayrıcalıkları körükleyerek    ülkeyi etnik adacılara bölme isteklerini  daha büyük coşku ile seslendirilmeye başladı. Acaba bunlar yıkıcı ve bölücülük noktasına savrulduklarının farkındalar mı? Hiç sanmıyorum. Çünkü bunlar kendilerini kuşatan, sosyokültürel sermayelerinin çoğunluğunu teşkil eden çevreleri ile gaflet ve delalet içinde olduklarını bilmediklerini düşünüyorum. Ama benim bu saf ve masum iyi niyetli düşünce öngörüm realitenin sonuçlarını değiştirmemektedir.  

Her zaman derin endişe ve şüphe duyduğum ayrılıkçı ve bölücü PKK sempatizanı aptal zihniyet, ne yazık ki CHP'de baskın şekilde hakimiyetini sürdürmektedir.

Atatürkü’ün CHP'nin kıblesi, dili ve söylemsel üslubu sosyolojik bakımdan yıkıcı bölücü, ayrılıkçı ve ayrıştırıcı zihniyet olamaz. Ayrılıkçılara umut vaat eden üslup ve dili kullanamaz. Aksi takdirde CHP ,kendini, aslını inkar ediyor demektir.

Kaldı ki bu şüphe sadece bana ait olan bir şüphe değildir. Yıllar yılı CHP'ye iktidar yüzü göstermeyen, CHP'ye iktidar yapamayan zihniyet, ne yazık Atatürk'ün düşünce ikliminden uzaklaşmış antiulusalcı ve " Ne mutlu Türküm Diyene" parolasını anlamamış, anlamak istememiş veya kasıtlı olarak reddedenlerin zihniyetidir.

"Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir." Diyen Atasının bu düşüncesini reddedenlerin yönettiği Yeni CHP'nin, HDP ile de AKP ile de ve hatta PKK ve FETÖ ile de kan bağı kuracağını tahmin etmekteyim.

Osmanlıyı parçalayan emperyalizmin Osmanlı ülkesine soktuğu en büyük dinamit, etnik gayrimüslüm ayrılıkçılıktır. Osmanlı İmparatorluğu Hıristiyan etnik ayrılıkçıların eylemleri ile dağılmış, birlik ve bütünlüğünü kaybetmiştir. Etnik ve dini ayrılıkçılığın nerelere vardığını yaşayarak gören ve bilen Atatürk, yeni kurduğu Türkiye'nin Osmanlı bakiyesi olduğunun  bilincindedir ve bir ulus devlet yaratmak için yola çıkmıştır. Çünkü bilmektedir ki emperyalistler Lozan Barış görüşmelerinde yeni devletin içine “bir nifak tohumu olarak” etnik ayrımcılık yapacak adımları atmış ve Kürtçülük ve Kürt azınlık yaratma planlarını hayata geçirmiştir. İşte bu yıkıcı ve yok edici planı devre dışı bırakmak için Atatürk "Ne mutlu Türküm Diyene" demiş ve Türk Milleti tanımı yapmıştır.

Şimdilerde CHP yönetimi, İstanbul İl Başkanı Canan Hanımı konuşturarak kamuoyunun reaksiyonuna göre İstanbul il Başkanının beyanatlarına ya sahip çıkacak ya da reddedecektir. Esasında şu sıralar PKK ve ayrılıkçı Kürtçlük isteklerinin sözcüsü gibi konuşan şahsiyet CHP İstanbul İl başkanı Canan Kaftancıoğlu olsa da, o sadece sahibinin sesinden başka bir şey değildir. (Tıpkı 30 Ağustos’u hiçe sayan AKP Bursa Belediye Başkanı  gibi.)

Bu nedenle Atatürk düşüncesinin ve Atatürk fikriyatının en büyük gizli muhalefeti, esasında neoliberal Yeni CHP yönetimidir. Yakın zaman sonra Sezgin Tanrıkulugiller ve Bekaroğlugiller ve diğerleri de yeni bir anayasa ile Türkiye'nin kuruluş değerlerine yönelik nutuklarına başlayacaktır.

Çare nedir? CHP, Atatürk'ün yoluna gelmediği, getirilemediği sürece Türkiye ne tam bağımsızlığı yaşayabilecektir, ne de emperyalizmle mücadele edebilecektir, ve ne de ülkeyi demokrasi havariliği ile etnik ve dini ayrılıklara sürüklemek isteyen sağ ve solun bağnaz zihniyetleri ile mücadeleye girişebilecektir.

Kanaatimce, Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyetinin temellerin oluşturan kurucu felsefenin özeti o " Ne mutlu Türküm Diyene" ve "Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir." kavramlarını ve tanımını reddedenden CHP'li olur diyorsanız bilin ki sizde yanlış yoldasınız. Hatta ne Atatürkçüsünüz ve  ne de emperyalizmin etnik ayrılıkçılığının farkındasınız.

Siz ancak, olsanız olsanız emperyalizme, yıkıcı bölücü ve FETÖ'cü gibi zihniyetlerin  dolgu maddesi olursunuz.

 

Ömer YıldızOkunma Sayısı:698    
Eklenme Tarihi:23-07-2019 10:03    

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  

© Copyright 1998-2018 www.omeryildiz.com.tr .Tüm hakları saklıdır.
destek@omeryildiz.com.tr