BARIŞ PINARI HAREKATINA DÜNYANIN TEPKİSİ VE BİZ

ABD, Almanya, İngiltere, hele de İsrail ve Fransa. Yani AB'de dersek tüm emperyalist batı ülkeleri. Rusya ve Çin cin gibi ülkeler. Kim kaldı geriye? Sözüm ona İslam dünyası. Bu zamanda ne tuhaf İran. Sudiler, Mısır, BAE ve hatta bizimkilerin ağlaya ağlaya çırpına çırpına savunduğu Filistin bile Türkiye'yi kınama kervanına katılmış. Şaşırtıcı mı? Asla ... Çünkü uluslararası arenada elin varsa başını kaşırsın.


Durum bu durum.


Anadolu medeniyet ve millet eritme kazanıdır. Kazanın altına ilk odunu da emperyalistler atar. Çünkü onlar yok etmeye çalışırlar. Engizisyon mahkemelerinde insan yakmaya karar vermek kültürlerinde vardır ve öldürmek için yakarlar. Biz Türkler ise yüzyıllardır yürekten yanarız , yürekte yanarız. Gönüllerde tüm milletlerle beraber yanar eririz. Kıvama gelir şekilleniriz. Yok olmayız, yok edilemeyiz.


Selçukluyu, Osmanlıyı unutamayan Avrupa'nın genetik kodlarında Türk'e nefret, Türk'e öfke ve Türk'ten korkma vardır. Ne yazık ki bu özelliklerini bizim içimizde, bizimle birlikte yaşayan, bizim nimetlerimizden yararlanan, bizden olanlara da bulaştırmışlardır.


İçimizdeki aslını inkar eden düşkünler hiç durmadan Türklüğe ve Türk Milletine, Türkiye'ye ve onun kurucusu Atatürk'e kin nefret kusmalarının nedeni de bundandır.


Ne güzel ifade etmiş, ne güzel demişti gençliğe ifadesinde, " ...gaflet delalet ve hatta ihanet içinde bulunanlar" diye.


Sanmayalım ki zor anımızda, Müslümanız diye Müslüman dünyası, NATO üyesiyiz diye NATO devletleri yanımızda olacak. Bizim dostlarımız; benliğimiz, aidiyetimiz, vatan sevgimiz, millet sevgimiz. ille de, ama illede, cumhuriyete demokrasiye ve adaletimize güvenimizdir.


Cumhuriyet, demokrasi ve adaletimiz yok edildiğinde bilin ki işte o zaman biz de yok edilir, devletimizi kaybederiz.


Ömer YILDIZOkunma Sayısı:1384    
Eklenme Tarihi:11-10-2019 10:23    

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  

© Copyright 1998-2018 www.omeryildiz.com.tr .Tüm hakları saklıdır.
destek@omeryildiz.com.tr