Atatürk gibi düşünmek

Özellikle AB tarafından dışlanan, horlanan Türkiye, ne yazık ki Batı Bloğundan hızla uzaklaşmak zorunda kalıyor. Bu uzaklaşmanın ana nedeni ise; AB ve ABD tarafından Türkiye'ye karşı düşmanca beslenen, desteklenen, motive edilen, eğitilen, silahlandırılan terör örgütleridir. Bu örgütlerin en tehlikelileri FETÖ ve PKK'dır. Filizlendirilmeye çalışılan Atatürk ve Türk Milleti düşmanı IŞİD varı cemaatçiklerdir.


Ortadoğu politik oyunu AB devletleri için bitmek üzeredir.  ABD'yi tüccar kafası ile yöneten Donald Tramp, hem ABD'nin hem de Batının ilkel kafalı, bağnaz, oryantalist zihniyete sahip faşist politikacılarının tamamının maskesini bilerek veya bilmeyerek düşürmüştür. Türkiye için gerçek olan şey, AB'nin yüzyıllardır Türkiye'ye karşı güdülendiği ve asla vazgeçmediği haçlı politikalarıdır. Bu politikalar artık iflas etmiştir. Çünkü 21. Yüzyıl iletişim çağı ile birlikte, dünyanın politik ekseni hızla değişmektedir. ABD ve AB hala eski ortaçağ sömürgeci politik eksende tutunma gayreti peşinde koşmakla kendini yok etmektedir, ve  ne yazık ki onların etkisindeki Arabistan gibi krallıkla yönetilen tiranî ülkeler de ABD ve AB sömürgeci anlayışına kendi iktidarlarını korumak için destek vermektedir.


İnsanlık için umut verici olarak dünya, bu sömürgeci bloğun dışında, yeni bir eksene doğru bilerek ve isteyerek ilerlemektedir. İşte bu eksen değişikliği dünyada dev politik depremlere sebep olacaktır.  Dev güce sahip politik depremin ilk büyük öncü sarsıntısı da Suriye'de hissedilmiştir.


Suriye meselesinde aceleci, ön alma, rol kapma ve ABD ile saf tutma gayesiyle Türkiye'ye ambargo uygulamaya başlamaları ve politik tecavüze kalkışmaları onlar için acı bir gerçek olarak ifade etmeliyim ki Türkiye'nin ABD'yi silah zoru ile anlaşmaya ikna etmesi ve ardından da Suriye'de Suriye devleti ile beraber hareket eden Rusya işin içine dahil etmesi ile Batı devletleri dünya politikasında oyundaki mızıkçı çocuk durumuna düşürmüştür. AB devletleri Ortadoğu'da ve özellikle Türkiye özelinden tüm dünyaya politik güvenilmez devletler olduklarını ispat ile ilan edilmişlerdir.


Bölücü Kürt meselesi artık uluslararası bir meseledir. Ama Kürt kardeşlerimizin yegane huzur bulacağı yer de yine Türkiye Cumhuriyetidir. Türkiye politik olarak Osmanlı Meclis-i Mebusan’ında karara bağlanan ve Türkiye Cumhuriyetini kuranlarca da milli ant olarak kabul ve ilan edilen Misak-ı Milli sınırlarımıza ulaşmak için büyük bir gayeye hizmet edecek politikalar geliştirmelidir.


Suriye'de yeni anayasa yapılarken Suriye'nin kuzeyi için, fırsat doğunda da Kuzey Irak için öncelikle garantör devlet olma hakkını elde etmelidir. Türkiye bu şekilde politikalar güderek kendi iç barışına, yakın coğrafyasına ve dünya barışına katkı sunacaktır.  Yeni dünyada demokratik, laik, sosyal bir hukuk devlet  için Atatürk gibi düşünmek, ABD ve AB’ye yani emperyalizme uzak durmak şiarımız olmalıdır.


 

Ömer Yıldız

 

 

 Okunma Sayısı:1023    
Eklenme Tarihi:23-10-2019 11:28    

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  

© Copyright 1998-2018 www.omeryildiz.com.tr .Tüm hakları saklıdır.
destek@omeryildiz.com.tr