ORTAK ADAY PARTİSİ

Bilmiyorum farkındasınız? 

Hükumetin, muhalefet partilerini kendisine rakip olarak görmediğini de biliyorsunuz.

Türkiye'nin siyasi tahterevalli oyununda ağır basmayı her durum ve şartta beceren AKP ve sayın  Recep Tayyip Erdoğan'ın ağırlığını kaldıracak, siyaset tahterevallisini dengeye getirecek siyasetçiler, ne yazık ki siyasetin ağırlığını taşıyamadıklarından, tahterevallide oyunun kuralını belirleyenlerin MHP ve AKP olduğunu da biliyorsunuz. 

AKP ve  oportünistleşen MHP karşında CHP yönetici kadroları, laf ebeliğinden başka da bir şey yapmadığını, CHP yöneticilerinin  (üzülerek  de ifade etseniz ) beceriksiz olduklarını da biliyorsunuz.

Aslında CHP yönetici kadrolarının CHP yöneticiliğinde kalma uğruna tıpkı MHP gibi oportünist davrandıklarını da biliyorsunuz. 

Aslında CHP'yi iktidara taşıyacak aklı başında CHP'lilerin, neoliberal CHP yönetici kadroları karşında yılgınlığa düşüp partiden uzaklaştığını da biliyorsunuz.

Ama hepimiz Türkiye'deki ekonomik ve siyasi şartların hızla değiştiğini,  CHP yöneticilerinin beceriksizliğine rağmen, AKP/MHP ikilisinin oturduğu zeminin kaymaya, siyasi tahterevallideki denge noktasının  iktidar aleyhine değiştirmeye başladığını da görüyorsunuz. 

Görüyoruz görmesine  de bunu nereden anlıyoruz? 

Hükumetin halkın haber alma özgürlüğüne müdahalesinden, 

Kendisine muhalefet eden gazeteci ve basın organlarını her türden yöntemi kullanarak kontrol altına almaya çalışmasından anlıyoruz.

Şunu da kabullenmeliyiz ki  aslında halkın nezdinde AKP/MHP iktidarı kaybetmeye başlasa da iktidara koltuğuna yaklaşan parti, asla CHP değildir.

O parti Refah Partisinin yavrusu  AKP'nin yumruları Babacan ve Davutoğlu'da değildir. 

Akşener'in İYİ partisi de değildir.

O parti, 

ORTAK ADAY PARTİSİDİR.


Görüyorsunuz değil mi?Okunma Sayısı:423    
Eklenme Tarihi:16-04-2020 08:56    

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  

© Copyright 1998-2018 www.omeryildiz.com.tr .Tüm hakları saklıdır.
destek@omeryildiz.com.tr