CORONA VİRÜS TUSUNAMİSİ VE CAHİL KABADAYILAR

 http://www.akilciilac.gov.tr/?page_id=1012  adresinde şöyle yazıyor.

 Antibiyotiklerin virüsler üzerine ETKİSİ YOKTUR. Virüsler çok küçüktür ve kendiliklerinden metabolizmaları yoktur. Bu nedenle kendi başlarına üreme yetenekleri yoktur. İçlerine girdikleri hücreleri zorlayarak, adeta, yeni virüs üretmek için kullanırlar. Sonrasında da, konak hücreyi imha ederek hastanın vücudunda hızla çoğalmaya devam ederler.

Virüslerin neden olduğu bazı hastalıklar: Soğuk algınlığı, Akut bronşit, Grip, Larenjit ve otitin pek çok türü, Kızamık, Kızamıkçık,Viral hepatit ve AIDS.

 

Yine aynı adreste bakteriler için şöyle yazıyor.

Antibiyotikler kullanılarak bakteriyel enfeksiyonlar TEDAVİ EDİLEBİLİR. Bakteri, tek başına bir hücreden oluşan, yaşayan küçük bir organizmadır ve insan vücudu, hava, su, toprak ve bunun gibi herhangi bir ortamda kendi kendine hayatta kalabilir. Çok hızlı üreyebilir. Antibiyotikler, bakterilerin çoğalmasını engeller.

Bakterilerin neden olduğu bazı hastalıklar: Pnömoni, Bakteriyal menenjit, Yara enfeksiyonları, Larenjit ve otitin bazı türleri.

 

Şu günlerde dünyayı kasıp kavuran, binlerce insanı öldüren, on binlerce insanı hasta eden CORONA VİRÜS illeti, aşırı derecede bulaşıcı olması nedeni ile doğudan batıya kuzeyden güneye bütün dünya ülkelerini tarumar ediyor, yıkıp geçiyor.  Corona 19 virüsü karşında ne nükleer silaha sahip ülkeler, ne dünyanın en güçlü ordularına ve ileri teknolojilerine sahip ülkeler kılını kıpırdata biliyor. Paranın, servetin, ekonomik ve siyasi gücün sahiplerinin zavallılığa kadar, Şamanizmden, Budizme, Yahudilikten, Hıristiyanlığa Müslümanlığa kadar bütün dinlerin alimleri ve mensubu halklar hastalık karşında hiçbir ayrıcılığa uğramadan CORONA VİRÜS ‘e yenik düşüyorlar. Çünkü bu mikrobun düşmanlığı insanoğlunadır.

İnsanoğlu bu amansız düşmanına karşı sığınacağı yegane güç, müspet bilimlerdir.Tıp ve türevi bilimlerdir.Pozitif bilimlerdir. Bilim, insan oğlunun elinde birçok kötülüğün kaynağı olarak gösterilse de şimdilerde esas gayesi insana hizmet ve insanı yaşatmak olan ulvi amacına yönelmek zorunda kalıyor.

Dünyadaki binlerce sağlık çalışanı, hiçbir silahlı gücün, hiçbir ordunun asla  karşı karşıya kalmadığı insanlığın baş düşmanına karşı en ön safta , en ön cephede ölümüne mücadeleye girerken, binlerce bilim insanı da laboratuarlarında tıbbi silahını icada çalışıyorlar.

 

Corona virüs’ün düşmanca saldırısı sadece insan sağlığına olmadığı, iflas ettirmeye hazırlandığı ekonomik tahribatıyla da insanlığı acılara ve felaketlere sürüklediği gün yüzüne çıkıyor. İlkel zihniyetle yönetilen ülkelerdeki gelir dağılımındaki ahlaksızlığın etkileri o ülkelerin halklarını öncelikle hastalığa, ardından da ekonomik çöküşe sürüklüyor.

Bu salgından sonra dünya ülkeleri, insan sağlığını ilgilendiren her türden salgın hastalılar için ortak laboratuarlar kurmalıdır. Bunu yaparken de dünya ilaç devlerinin tekellerine darbe indirmekten de geri kalmamalıdır.

 

Umarım ve dilerim ki bize yaşatılanlar,beceriksiz bir ülkenin aptal yöneticilerinin ekonomik ve siyasi gayelerle bilinçli olarak sebep olduğu ancak sonunu da hesaplamadığı bir salgın, bir felaket değildir.

 

Sevgili dostlar Corona virüs tsunamisinin ilk dalgaları ülkemize ulaştı. Yakın zaman içerisinde Corona virüs tsunamisinin dev dalgaları ülkemizin üzerinden geçecektir.  Bu nedenle devletimizin ısrarla yapmamızı istediği koruyucu tedbirlere harfiyen uymak önce kendimizin, sonra ailemizin ve elbette ki ülkemizin yararına olacaktır.

 

Cahil kabadayılığı ile “bana bir şey olmaz” anlayışı ile hareket edenlere sesleniyorum. Sizler öncelikle  sevdiklerinize ve sizi tanıyanlara en büyük kötülüğü ediyorsunuz.

 

Bu huyunuzdan vazgeçin. Azrailin ortağı ve celladı olmayın.

 

 

Ömer Yıldız

Alibeyköy

 

 

 

  Okunma Sayısı:412    
Eklenme Tarihi:26-03-2020 02:39    

HENÜZ YAPILMIŞ YORUM YOK

 

                                                             YORUM EKLE

MESAJINIZ(Max 3000 karekter)  

© Copyright 1998-2018 www.omeryildiz.com.tr .Tüm hakları saklıdır.
destek@omeryildiz.com.tr